חיפוש באתר
ייבוא ושיווק מוצרי איכות למטבח ולאמבט ניגא מוצרי איכות

המטבח הנקי והמושלם – איך מנקים את המטבח בצורה יסודית?

המטבח הנקי והמושלם - איך מנקים את המטבח בצורה יסודית?

שימו לב, גם אם אתם מרגישים שהמטבח שלכם מצוחצח, נקי ומבריק, בפועל לא כך הדבר. רק לא מזמן, התפרסמה כתבה בה נכתב כי ברז הכיור, קרש החיתוך ומטלית הניקוי – הם הדברים הכי מזוהמים ומלוכלכים בבית. אז מה אפשר לעשות על מנת שהמטבח יהיה נקי עד כמה שאפשר? התשובה היא פשוט לנקות אותו בקביעות ועם חומרי הניקוי המתאימים. אין צורך לרכוש חומרי ניקוי שמיוחדים רק לניקוי דברים מסוימים במטבח, אלא אפשר בהחלט להשתמש בחומרי ניקוי רב תכליתיים.

אילו חומרי ניקוי כדאי לכם להחזיק במטבח?

נוזל כלים – אל תרכשו כל נוזל כלים. יש לרכוש נוזל שבו אחוז החומר הפעיל הוא גבוה, אבל לא גבוה מדי. למשל, נוזל עם אחוז חומר פעיל העומד על 18% בלבד, הוא נוזל שלא ייתן תוצאה טובה ואילו נוזל עם אחוז חומר פעיל של 36%, עשוי לגרום לגירוי בידיים, למי שיש עור רגיש. האחוז הפעיל האופטימאלי הוא 24%. כך שמהיום, תשימו לב לא רק לצבע, הריח והמותג של נוזל הכלים, אלא הכי חשוב – תשימו לב לאחוז החומר הפעיל.

חומר לניקוי רב תכליתי – מדובר על נוזל שניתן להשתמש בו על מנת לנקות את ארונות המטבח, מוצרי חשמל ומשטחים שונים במטבח כגון משטח קוריאן. מעבר לכך, ניתן גם להשתמש בו על מנת לנקות: כיור מטבח, ברז מטבח ועוד. הוא אינו מזיק לידיים כי בדרך כלל מדובר על נוזל עדין יחסית. היופי הוא שניתן לנקות איתו בקלות בשיטת “רסס ונגב”. כך שאתם יכולים מדי יום להעביר איתו ניקוי יסודי על הדברים במטבח והדבר יגזול מכם דקות בודדות.

מסיר שומנים – מתי טוב להשתמש בחומר כזה? כאשר אנו רוצים להסיר כתמים עקשניים מהכיריים והתנור או אפילו מסירים ותבניות. כמובן יש לשים לב לעבוד אך ורק עם כפפות לטקס לשמירה על עור הידיים, היות שמדובר על חומר פעיל בריכוז גבוה מאוד.

רק נציין שכל מוצר השייך לתחום הניקיון ובפרט, חומרי ניקוי, יש לנסות תחילה על משטח נסתר והכי חשוב לקרוא את ההוראות המצוינות על גבי אריזות המוצרים בטרם השימוש.

ומה לגבי חומרים אקולוגיים?

אם אתם מעדיפים להשתמש בחומרים טבעיים שאינם מסוכנים וניתן למצוא אותם בכל בית או לרכוש אותם בסופרים השונים, אתם מוזמנים להכיר את השלישייה המנצחת: חומץ, לימון וסודה לשתייה.

חומץ – בעזרתו אפשר לנקות את האבנית שהצטברה על הקומקום החשמלי או בתוך המדיח. מעבר לכך, אפשר להבריק ולחדש איתו משטחי זכוכית כדוגמת דלת התנור. מלבד משטחים אלו, אפשר גם להשתמש בו על מנת לנקות את הכיריים ואת הסכו”ם. אם תדללו אותו עם מים, תוכלו להשתמש בו כחומר רב תכליתי לניקוי של כל משטח.

לימון וסודה לשתייה – גם הם עוזרים להברקה ולהלבנה. יתרה מזאת, הם גם מסייעים בספיחת ריחות לא נעימים ובכלל יש טיפ מנצח לניקוי צנרת המטבח משומנים. כל שעליכם לעשות הוא לשפוך לכיור שלכם שקית סודה לשתייה וחצי כוס חומץ ולאחר מכן לשפוך מים רותחים ותוכלו להיפטר מהשומנים שהצטברו בצנרת.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

כיורי בלנקו וברזי KWC - היזהרו מחיקויים!

איכות המוצר

כיורי בלנקו וברזי KWC - היזהרו מחיקויים!

התחילו קריאה
המדריך הקצר לבחירה נכונה של כיור מטבח

נושאים מובילים

המדריך הקצר לבחירה נכונה של כיור מטבח

התחילו קריאה
רובוט UVD למניעת זיהומים כולל וירוס COVID 19 קורנה

איכות הסביבה

רובוט UVD למניעת זיהומים כולל וירוס COVID 19 קורנה

התחילו קריאה
המדריך לבחירת הכיור המושלם למטבח שלכם

איכות הסביבה

המדריך לבחירת הכיור המושלם למטבח שלכם

התחילו קריאה
המדריך לבחירת טוחן האשפה שלכם

איכות הסביבה

המדריך לבחירת טוחן האשפה שלכם

התחילו קריאה